Termíny

1.7.2018 - 31.8.2018 - Hlavní prázdniny

17.9.2018 - 14.12.2018 - Výuka v zimním semestru 2018/2019

27.9.2018 - Děkanský den

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Sportovní klub vozíčkářů Praha

Související stránky

Sportovní klub vozíčkářů Praha (SKV Praha) je občanské sdružení, které od svého založení v roce 1991 napomáhá lidem ochrnutým po poranění míchy získat a udržovat si optimální fyzickou i psychickou kondici prostřednictvím  sportovních aktivit. Sport  umožňuje lidem, kteří se pohybují pomocí vozíku, aktivně využívat volný čas, navazovat nová přátelství, je velkým pomocníkem při cestě zpět k plnohodnotnému životu, pomáhá bourat bariéry.

 

SKV Praha dlouhodobě spolupracuje s Centrem Paraple, informačním, poradenským a rehabilitačním centrem pro lidi ochrnuté následkem  poškození míchy.

 

SKV Praha v současné době sdružuje 5 sportovních oddílů, jejichž cca 100 členů pochází z celé republiky. Někteří naši sportovci úspěšně reprezentují Českou republiku na mezinárodních závodech a soutěžích, včetně Paralympiád.

 

Stolní tenis _u7i1739

Florbal

Lyžování

Orientační závod a turistika

Potápění

 

Turistický oddíl zastřešuje také další sporty ve kterých není vyvíjena soutěžní činnost. Tato sportovní odvětí jsou využívána spíše rekreačními sportovci, Často jsou tyto sporty doplňkovými pro lidi kteří se naplno věnují sportu jinému.

 

Aktivity turistického oddílu pomáhají vozíčkářům navázat první kontakt se sportem a informují vozíčkáře o možnostech v jednotlivých sportovních odvětví. Školení instruktoři napomáhají handicapovaným v rozhodování, kterému sportu by se rádi do budoucna aktivně věnovali. Mezi sporty, které v rámci působnosti turistického oddílu mohou zájemci vyzkoušet patří například: handbike  (speciální kolo – tříkolka,  upravená tak, aby vozíčkář mohl “šlapat“ pomocí rukou), vodní sporty, atd.

 

 

Doposud  byla veškerá činnost Sportovního klubu vozíčkářů  vytvářena pouze na úrovni dobrovolnické práce několika jedinců, kteří  zajišťovali chod klubu ve svém volném čase, často i spolufinancovali. Se zvyšujícím se zájmem o  sportovní aktivity a rozšiřujícím se spektrem nabízených služeb se tato podoba stává neudržitelnou a organizace činnosti SKV  vyžaduje alespoň částečnou profesionalizaci. Tyto kroky je však těžké realizovat bez podpory stabilních a dlouhodobých partnerů z oblasti komerčního sektoru

 

 

Kontakt:          SKV Praha, Ovčárská 471,                 Předseda:         Tomáš Lisý

Praha 10 – Malešice                            e-mail:              monoski@skvpraha.org

108 00                                                Tel:                  777 865 144

 

Web                www.skvpraha.org